20 listopada 2022

W ostatnim czasie spotykają nas miłe odwiedziny. Pojawiły się w naszym domu dwie pary nowożeńców, które obdarowały nas pieluchami, kosmetykami, zabawkami i ubraniami dla dzieci. To wszystko to prezenty ślubne. Państwo Młodzi zamiast kwiatów, poprosili gości o akcesoria dla dzieci. Dziękujemy Państwu Annie i Stanisławowi Bartmińskim ( nie dali się namówić na udostępnienie zdjęcia) i Państwu Klaudii i Maciejowi Jedlińskim.

Gościliśmy też maluchy: Dancia i Marcelka  i ich rodziców adopcyjnych, oraz preadopcyjnych. Dzieci urosły, co raz lepiej się rozwijają, są szczęśliwe. Aż się serce raduje :-))) Odwiedzili nas też Ada i Darek, którzy prowadzą pogotowie rodzinne w Pieckach na Mazurach. Wpadli na rogale Marcińskie i tradycyjną poznańską, pieczoną gęś. Miło się spotkać i powymieniać doświadczeniami.

Listopad to też czas wielu badań. Rozpoczęła się w naszym pogotowiu  rehabilitacja dzieci, które tego potrzebują, prowadzona przez Wolontariat fizjoterapeutyczny Uniwersytetu Medycznego.  Dziękujemy Pani dr Roksanie Malak, za kolejną ocenę fizjoterapeutyczną dzieci i zorganizowanie  rehabilitacji w kolejnym roku  akademickim. Nasze dzieci uczestniczą też w projekcie diagnostycznym organizowanym przez Miasto Poznań i dr Iwonę Palicką. W ramach tego projektu mają spotkanie z psychologiem – specjalistą neurorozwoju i terapii traumy, lekarzem i fizjoterapeutą. Listopad to też czas wielu planowych badań dzieci.

W listopadzie z naszego pogotowia, do Rodzinnego Domu Dziecka nr 5 przeszli Madzia i Oliwier. Dzieci były u nas prawie trzy lata, mocno się z nami związały, dlatego tworzenie pomostów emocjonalnych będzie  trwało jeszcze długo. Dziś jedziemy spotkać się z Magdą i Oliwierem do RDD.