O nas

Długo zastanawiałam się co napisać „o nas".
My – jako małżeństwo zaistnieliśmy w 2003 roku. W czerwcu tego roku pobraliśmy się i to był fundament naszej rodziny. W 2004 roku urodziła się nasza córka Alicja , teraz odpowiedzialna dziewiętnastolatka. W 2006 roku przyszedł na świat Wojtek – indywidualista o bardzo sprecyzowanych zainteresowaniach, mający w zasadzie od urodzenia inne zdanie niż wszyscy. Jak kot – chodzi swoimi drogami :-)))  W 2008 roku czekaliśmy na narodziny… Małgosi, ale widocznie miało być inaczej… Po rekolekcjach w Rychwałdzie także w 2008 r, odkryliśmy nasze nowe powołanie, przeorganizowaliśmy całe nasze życie i postanowiliśmy stworzyć rodzinę zastępczą. W grudniu 2008 roku oficjalnie ruszyło nasze Pogotowie Rodzinne. Pierwsze dziecko odebrałam z oddziału noworodkowego 5.01 2009 roku. Pawełek szczęśliwie został adoptowany. Od tej pory zawsze gościmy kilkoro dzieci w naszym domu – najczęściej ośmioro.  Mój mąż przestał wykańczać wnętrza i zajmować się glazurą i stał się „Tatą na etacie" a ja łączę funkcję mamy wielu dzieci i nauczycielki w Ośrodku Szkolno-Wych. dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Poznaniu. Od maja 2012 należymy też do FZŚ – wspólnoty na wzgórzu Przemysła w Poznaniu. Formujemy się także jako małżeństwo.

W 2011 roku adoptowaliśmy Nicolkę, obecnie to piętnastolatka  – która wcześniej dwa lata była naszym dzieckiem pogotowiowym. Nicolka jest niepełnosprawna. Chodzi  do szkoły i wszędzie jej pełno. W 2020 r. adoptowaliśmy Gabrysię. Gabrysia ma dziewięć lat. Jest z nami od urodzenia. 

 Jest nas dużo … ale już sobie nie wyobrażamy, że mogłoby być inaczej.

Na tej stronie będziemy się dzielić swoimi radościami i kłopotami. Będziemy też zamieszczać zdjęcia naszych dzieci i biologicznych i przyjętych, niestety tylko te, które możemy. Tych dzieci, których jesteśmy opiekunami prawnymi lub tych, których rodzice nam na to pozwolili i tylko wtedy gdy nie skomplikuje to i tak trudnej sytuacji dziecka. Serdecznie zapraszamy.

Beata Przybylska – Rejment, Adam Rejment, Ala,Wojtek, Nicola i Gabrysia Rejment

Dzieci w naszym pogotowiu

Obecnie członkami naszej rodziny jest siedmioro  dzieci przyjętych 

  1. Patryk 2 lata
  2. Nela 1,8 roku
  3.  Maja 11 miesięcy
  4. Jakub 9. miesięcy
  5. Diana 8 miesięcy
  6. Leon 6 miesięcy
  7. Liliana  3 miesiące

* niektóre imiona zmienione ze względu na dobro dzieci.

Zwierzęta

Mamy kotkę Pumę i  kota Stacha oraz rybki